KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12611018
nr 1261 1018
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971, Motiv från Öland. Olja på pannå, 13x54
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:51:47
150 kr
200 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon